SÜT BAL YUMURTAYA HOŞ GELDİNİZ

sutbalyumurta.com İzmir içi doğallığın adresi

Organik Ürünler

Hızlı Teslimat

Kalitenin Adresi

sutbalyumurta.com izmir içerisinde organik ürünleri ile hizmetinizde.Tüm ürünlerimiz organiktir.Ürünlerimiz yoğunluğa bağlı olarak aynı gün yada ertesi gün teslim edilmektedir.İzmir içerisindeki müşterilerimize uygun fiyata kaliteli hizmet vermek tek amacımızdır.

Hakkımızda

Hikayemiz kızımız doğduktan sonra, en doğal ürünleri tüketmek ve güvenle kızımıza yedirebilmek için çıktığımız arayışla başlıyor.

Yıllarca güvenle tükettiğimiz sütü, ondan elde ettiğimiz lezzetli yoğurtları ve kendi tavuklarımızın taptaze yumurtalarını kızımıza yedirdikten sonra, aynı arayışta olan diğer ailelerle tanıştık.

Hazır gıdaların sağlıklılığının tartışılır olması, doğal gıdaların besleyicilik ve sağlığımız bakımından ne kadar önemli olduğunu bizlere yeniden hatırlattı.

Biz de en azından hemen hergün tükettiğimiz süt, bal, yumurta gibi temel gıdaların doğal bir şekilde sofranızda bulunması için çabalıyoruz.


TEMİZ SÜTE ULAŞIRKEN


Süt sağıldığı anda, gerekli hijyen ve saklama kurallarına uyulmazsa mikroorganizmaların hızlıca çoğalıcağı ortamı oluşturur ve bu, sütün kesilmesine de sebep olan durumdur. Bu nedenle evde kullandığımız sütün kalitesi ve her yönden sağlıklılığı ile güvenirliliği, öncelikle çiğ sütün kalitesine bağlıdır. Daha sonra ise üretim yerinin hijyenine, kullanılan alet ekipmanın hijyenine, eğitimli personele, ambalajlama tekniğine, paketleme gerecinin çeşidine ve kalitesine ve üretimden tüketime kadar uygulanan soğuk zincirin etkinliğine ve devamlılığına bağlıdır.

Süt sağımından itibaren hemen +4 C 'ye soğutulmalı ve bu sıcaklık korunarak tüketime sunulmalıdır. Ne yazık ki günümüzde; soğuk zincir bir yana, güğümlerle hijyen kurallarına önemsenmeden süt satılmaktadır. Bu sütlerin bazılarının içine soğuk kalmaları için hijyenik olmayan buzlu pet şişe koyulmakta, birçoğuna da kesilmemesi için katkı maddesi olarak sodyum bikarbonat atılmaktadır. İznimiz olmadan sütümüze karıştırılan bu katkı vücudumuzda birikmekte, bizlerin ve ailemizin sağlığını tehdit etmektedir.

Sağlıklı yiyeceklere ulaşmak için çıktığımız bu yolda sizin sağlığınızı önemsiyoruz, işimizin öneminin ve sorumluluklarının farkındayız. Bu yüzden kendi kızımıza yediremeyeceğimiz hiçbir ürünü sizin tüketiminize sunmuyoruz. Süt örneklerimizin yapılan analiz sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.


ÇİFTLİK HAYVANLARININ SAĞLIĞI


Çiğ sütün elde edildiği hayvanların sağlıklı olması çok önemlidir. Çünkü insanlar sağlıklı ve verimli yaşam sürdürebilmeleri için çeşitli kaynaklardan (et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, balık ve balık ürünleri ile yumurta ve yumurta ürünlerinin en azından birinden ve/veya hepsinden yeterli oranlarda tüketerek) her gün belli oranlarda hayvansal protein almak zorundadır. Bu da bize insan sağlığının doğrudan hayvan sağlığına bağlı olduğunu açıkça göstermektedir.

Günümüzde hastalanan çiftlik hayvanlarını iyileştirmek için kullanılan antibiyotikler, ette ve sütte kalıntıya neden oluyor. Eğer üretici ette-sütte kalıntıya dikkat etmezse bu kalıntı insana geçiyor. Amacımız koyuruyucu hekimliği benimseyerek; hasta olan hayvanı iyileştirmek yerine, hasta olmalarını engellemek. Veteriner hekimimiz tarafından aşıları ve sağlığı takip edilen hayvanlarımız mutlu bizler mutluyuz.

Bizlerin sağlığı, besinlerimizin sağlıklı olmasıyla orantılı. Tavuklarımızın da sağlıklı ve mutlu olması için onlara sentetik içerikli yumurta yemleri yerine GDO'suz doğal tahıllar yediriyoruz. Hastalıklardan korumak için antibiyotik ve vitamin yerine elma sirkesi, kekik ve sarmısak gibi doğal bağışıklık güçlendiriciler kullanıyoruz. Doğal ortamlarında özgürce gezinip eşinen tavuklarımızın işine karışmıyor, karşılığında mis gibi sağlıklı ve lezzetli yumurtalar alıyoruz.


YEMLERİMİZE DİKKAT EDİYORUZ


Yem fabrikaları ürettikleri yemlerdeki protein oranlarını yükseltmek için; yemlere et-kemik unu, balık unu ve kan unu gibi hayvansal ürünleri katıp, tamamıyla vejetaryen olarak beslenmesi gereken çiftlik hayvanlarının vejetaryenliklerini bozmaktadır. Yine hayvanların yediği bazı yemler, özellikle pancar ve artıkları, kolza ve kolza küspesi, lahana, şalgam, yabani soğan ve benzerleri sütün ve süt yağının kokusunu değiştirmektedir.

Bu bilinçle çoğunluğu kendi üretimimiz olan bitkisel kökenli kaliteli yemler kullanıyoruz.SÜT DEYİP GEÇMEYİN!